زبان آلمانی
آموزش آلمانی شاهین شهر
آبان 2, 1397
GIS
GIS
آبان 5, 1397

آشنایی با GIS

GIS

GIS

GIS

GIS

آیا با GIS و کاربردهای آن اشنایی کامل دارید؟

می‌دانید برای آموزش دقیق و کاربردی GIS، به کدام مرکز آموزشی معتبر با اریه مدرک بین المللی مراجعه کنید؟

همراهان عزیز برای خواندن متن کامل این مقاله می‌توانید به بخش مقالات کاربردی سایت مراجعه فرمایید.

GIS چیست؟

GIS مخفف Geographic Information System، یک سیستم اطلاعات جغرافیایی طراحی شده برای ضبط، ذخیره، ویرایش، تجزیه و تحلیل، مدیریت و ارائه انواع داده های جغرافیایی است. کلمه کلیدی این تکنولوژی جغرافیایی است به عبارت دیگر، داده ها و اطلاعات در آن به نوعی به مکان های روی زمین اشاره دارد. GIS بیش از نرم افزار است. افراد و روش ها با نرم افزار و ابزار جغرافیایی ترکیب شده اند تا بتوانند تجزیه و تحلیل فضایی، مدیریت مجموعه های بزرگ داده ها و نمایش اطلاعات را در یک نقشه و شکل گرافیکی به کار گیرند.

آگاهی از سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) به طور فزاینده ای در صنایع از کشاورزی تا سلامت عمومی بسیار اهمیت دارد. این تخصص، ارائه شده توسط مجتمع فنی تهران واحد شاهین شهر، مهارت های تخصصی را که شما نیاز دارید تا از نرم افزار GIS در محیط حرفه ای استفاده کنید، را آموزش می دهد و شما نحوه تجزیه و تحلیل داده های فضایی خود، نحوه استفاده از روش های نقشه برداری برای انتقال نتایج خود را در نقشه ها و همکاری با همکاران دیگر در GIS و زمینه های کاری وابسته به GIS خواهید آموخت.

آشنایی با مفاهیم  GIS، و کاربردهای آن:

GIS را می‌توان به عنوان ابزاری در دو فرآیند حل مسئله و تصمیم گیری، و همچنین برای تجسم داده ها در یک محیط فضایی استفاده کرد. داده های جغرافیایی می تواند برای تعیین:

 • موقعیت ویژگی ها و روابط با ویژگی های دیگر.
 • جایی که اکثر و یا حداقل برخی از ویژگی های وجود دارد.
 • تراکم ویژگی ها در یک فضای مشخص.
 • آنچه اتفاق می افتد در داخل منطقه مورد علاقه .(AOI)
 • چه چیزی در حوالی برخی از ویژگی ها یا پدیده ها اتفاق می افتد.
 • چگونه یک منطقه خاص در طول زمان تغییر کرده است (و به چه شیوه ای).
 1. نقشه برداری: که در آن همه چیز است ما می توانیم مکان فضایی ویژگی های دنیای واقعی را نقشه برداری کنیم و روابط فضایی بین آنها را تجسم کنیم.
 2. مقادیر نقشه برداری.
 3. چگالی نقشه برداری.
 4. پیدا کردن آنچه که در داخل است.
 5. پیدا کردن آنچه که در نزدیکی است.
 6. تغییر نقشه.

مجتمع فنی تهران شاهین شهر اصفهان با برگزاری دوره‌های متعدد آموزش نرم افزارهای فنی مهندسی در اصفهان و آموزش طراحی در شاهین شهر، آموزش زبان در شاهین شهر، آموزش ICDL در شاهین شهر، آموزش سیسکو در شاهین شهر، آموزش شبکه در شاهین شهر و آموزش CCNA در شاهین شهر، آموزش GIS در شاهین شهر در فضایی کاملا آموزشی وخاص برای همراهانی که خواهان تجربه و کسب دانش علمی و عملی هستند، تا کنون موفق به کسب جوایز گوناکون و پرورش افرادی تحصیل کرده و متخصص در این زمینه های متعدد فنی مهندسی شده است و بهترین انتخاب برای شمایی که می خواهید به موفقیت دست یابید. زیرا شما شایسته بهترین ها هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*