آموزش زبان انگلیسی در شاهین شهر و اصفهان
مهر 25, 1397
نرم افزار MATLAB
نرم افزار MATLAB
مهر 28, 1397
آشنایی با Matlab

آشنایی با Matlab

آیا با نرم افزار MATLAB آشنایی دارید؟

نرم افزار  MATLAB

 نرم افزار  MATLAB یک پلتفرم برنامه نویسی است که به طور خاص برای مهندسان و دانشمندان طراحی شده است. قلب نرم افزار MATLAB ، زبان MATLAB است، که یک زبان مبتنی بر ماتریس که به بیان طبیعی‌ترین ریاضیات، اجازه انجام عملیات محاسباتی را می‌دهد، این برنامه ترکیبی از یک محیط دسکتاپ برای تجزیه و تحلیل تکراری و فرایندهای طراحی با یک زبان برنامه نویسی است که ماتریس و آرایه ریاضی را به طور مستقیم بیان می‌کند.

نرم افزار (MATLAB matrix laboratory)  یک محیط محاسباتی عددی  multi-paradigm و زبان برنامه نویسی اختصاصی توسط MathWorks است. MATLAB امکان دستکاری یک ماتریس، ترسیم توابع و داده ها، اجرای الگوریتمها، ایجاد رابط کاربری و ارتباط با برنامه‌های نوشته شده به زبان‌های دیگر، از جمله C، C ++، C #، Java، Fortran و Python را امکان پذیر می‌سازد. اگر چه MATLAB در درجه اول برای محاسبات عددی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما یک جعبه ابزار اختیاری از موتور نمادین MuPAD استفاده می‌کند که امکان دسترسی به توانایی‌های محاسبات را فراهم می‌سازد. همچنین این برنامه، یک additional package ، Simulink، شبیه سازی چندین دامنه گرافیکی و طراحی مبتنی بر مدل، برای سیستم های پویا و جاسازی شده را نیز می‎تواند اضافه کند. کاربران MATLAB از زمینه های مختلف مهندسی، علم و اقتصاد هستند و در سال 2018، این برنامه بیش از 3 میلیون کاربر در سراسر جهان را پیدا کرده است.

چه اشخاصی از MATLAB استفاده می کند؟

میلیون‌ها مهندس و دانشمند در صنعت و دانشگاه از MATLAB استفاده می‌کنند. شما می توانید از MATLAB برای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی استفاده کنید، از جمله یادگیری عمیق و یادگیری ماشین، پردازش سیگنال و ارتباطات، پردازش تصویر و ویدئو، سیستم های کنترل، تست و اندازه گیری، مالی محاسباتی و زیست شناسی محاسباتی.

مجتمع فنی تهران واحد شاهین شهر با برگزاری دوره‌های فنی مهندسی از جمله برنامه متلب، و در پاپان دوره با ارایه مدرک بین المللی، شما را در رسیدن به اهداف خود یاری می‌کند.

همراهان عزیز برای خواندن متن کامل این مقاله کاربردی می‌توانید به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*