آموزش-کامپیوتر-در-شاهین-شهر
آموزش اینترنت
دی 4, 1397
آموزش-نرم-افزار-کورل-در-شاهین-شهر
آموزش نرم افزار Corel Draw
دی 9, 1397

آموزش-اینترنت-در-شاهین-شهر

آموزش اینترنت در شاهین شهر، مجتمع فنی تهران شاهین شهر برگزار می کند

اینترنت چیست؟

آموزش اینترنت  یکی از درس های آموزش icdl در شاهین شهر و یا یکی از درس های آموزش مهارت های هفتگانه در شاهین شهر می باشد که توسط مجتمع فنی تهران شاهین شهر مجری برگزاری دوره های فنی مهندسی و دوره های تخصصی کاربردی می باشد. آموزش اینترنت در شاهین شهر و در کل اینترنت امروزه به یک امری ضروری در جامعه بشری مبدل شده است، اینترنت یک سیستم شبکه متصل به شبکه جهانی است که با استفاده از TCP / IP برای انتقال داده ها از طریق انواع مختلف رسانه ها استفاده می شود. اینترنت یک شبکه مبادلات جهانی است، از جمله شبکه های خصوصی، عمومی، کسب و کار، دانشگاهی و دولتی، که توسط تکنولوژی های هدایت، بی سیم و فیبر نوری متصل می شود. اصطلاحات اینترنتی و وب جهان گستر اغلب به طور تعویض استفاده می شوند، اما آنها دقیقا همان چیزی نیستند؛ اینترنت به سیستم ارتباطی جهانی، از جمله سخت افزار و زیرساخت اشاره دارد، در حالی که وب یکی از خدماتی است که از طریق اینترنت در ارتباط است. اینترنت شبکه ای بسیار وسیع و گسترده ای است که در آن، میلیون ها و یا حتی میلیاردها کامپیوتر در کل دنیا از آن استفاده کرده و به یکدیگر متصل شده اند، که این کامپیوترها در خانه، سازمان ها و هر کجای ممکن که فکر آن را بکنید از آنها مورد استفاده قرار می گیرد. از دنیای اینترنت برای تبادل و انتقال اطلاعات بصورت نامحدود در سبک و شکل های مختلف استفاده می شود، بعنوان مثال می توانیم از ایمیل، فروم ها و چت نام ببریم که از هر کدام برای نوعی تبادل و انتقال اطلاعات استفاده می شود. در ایمیل یا پست الکرونیکی می توان انواع نامه ها و فایل ها را ارسال کرد، در فروم ها نیز افراد مختلف در سراسر جهان می توانند در مورد موضاعت و مباحث مختلفی با یکدیگر به تبادل نظر کنند، با محیط چت هم که بسیاری با آن آشنا هستیم نیز می توانیم به ایجاد فایل نوشتاری و غیره برای ایجاد ارتباط راحتتر و گسترده تر بپردازیم.

از دهه 1990، اینترنت تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده و شبکه را به استانداردهای جهانی ارتقاء داده است. میلیاردها کاربر اینترنت به تکنولوژی های مختلف کاربرد و شبکه متکی هستند، از جمله: پروتکل اینترنت: (IP) مقیاس اصلی اینترنت و پایه ارتباطات. از آنجا که اینترنت از لایه های سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است، استاندارد ارتباطات IP برای آدرس ها و شناسایی دستگاه های منحصر به فرد مورد استفاده قرار می گیرد. نسخه های قابل توجه IP برای ارتباطات عبارتند از پروتکل اینترنت 4 (IPv4) و پروتکل اینترنت 6 (IPv6).

ارتباطات: اینترنت روش ارزان ترین ارتباطات در جهان است که در آن سرویس های زیر فورا در دسترس هستند.

مزایای اینترنت:

 • خرید آنلاین
 • خدمات مالی
 • شبکه اجتماعی
 • پست الکترونیک
 • پیام رسانی فوری
 • انجمن های اینترنتی
 • فیلم های آنلاین و بازی
 • خدمات صوتی و تصویری کنفرانس تحت وب فعال می باشد
 • انتقال داده ها / اشتراک فایل، اغلب از طریق پروتکل انتقال فایل (FTP)

اینترنت با دولت ایالات متحده آغاز شد، که در دهه 1960 به نام ARPANET ساخت شبکه کامپیوتری را آغاز کرد. در سال 1985، بنیاد ملی علوم ایالات متحده (NSF)، یک شبکه دانشگاهی دانشگاه NSFNET را توسعه داد. سیستم در سال 1995 توسط شبکه های جدیدی که توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی ارائه می شود، جایگزین شده است. در طول این زمان، اینترنت به طور گسترده ای در سطح گسترده ای قرار گرفته است. اینترنت و رسانه های اجتماعی جوانان را با طیف وسیعی از منافع و فرصت های خود در راه های مختلف توانمند می کنند. جوانان می توانند ارتباطات اجتماعی را حفظ کنند و شبکه هایی را پشتیبانی کنند که در غیر این صورت امکان پذیر نخواهد بود و می توانند به اطلاعات بیشتر از همیشه دسترسی پیدا کنند. جوامع و تعاملات اجتماعی جوانان از طریق اینترنت می توانند برای تقویت و توسعه اعتماد به نفس جوانان و مهارت های اجتماعی ارزشمند باشند. برخی از مزایای اینترنت و رسانه های اجتماعی را درک کنید، درک اینکه چرا فناوری برای جوانان بسیار جذاب است، استفاده مثبت از رسانه های اجتماعی و فضاهای آنلاین را درک کنید، با جوانان درباره آنچه که از فناوری استفاده می کنند صحبت کنید.

ابتدا باید به مفهوم شبکه بپردازیم، شبکه یا Network چیست؟

شبکه مجموعه ای از رایانه ها، سرورها، رایانه های بزرگ، دستگاه های شبکه، لوازم جانبی و یا سایر دستگاه های متصل به یکدیگر است که اجازه می دهد تا داده ها را به اشتراک بگذارند. نمونه ای عالی از یک شبکه، اینترنت است که میلیون ها نفر از مردم را در سراسر جهان متصل می کند، در عمل، یک شبکه شامل تعدادی از سیستم های کامپیوتری مختلف متصل به اتصالات فیزیکی و یا بی سیم است. یک شبکه شامل دو یا چند رایانه است که به منظور به اشتراک گذاشتن منابع (مانند پرینترها و سی دی ها)، فایل های مبادله یا ارتباطات الکترونیکی اجازه ارتباط دارند. رایانه های شبکه ممکن است از طریق کابل ها، خطوط تلفن، امواج رادیویی، ماهواره ها یا پرتوهای مادون قرمز ارتباط برقرار کنند، که شامل توپولوژی های شبکه مختلفی هستند. توپولوژی شبکه و انواع شبکه ها اصطلاح شبکه توپولوژی، رابطه بین دستگاه های متصل را از لحاظ یک گراف هندسی توصیف می کند. دستگاه ها به صورت رأس نشان داده می شوند و اتصالات آنها به صورت لبه ها بر روی گراف نمایش داده می شود. توپولوژی شبکه نشان می دهد که چگونه تعداد اتصالات هر دستگاه، چه منظور و به چه نوع سلسله مراتبی به یکدیگر اتصال دارند و با هم ارتباط برقرار می کنند. انواع پیکربندی های شبکه یا توپولوژی شبکه عبارت اند از:

 • توپولوژی اتوبوس
 • توپولوژی مش
 • توپولوژی حلقه
 • توپولوژی ستاره
 • توپولوژی درخت
 • توپولوژی هیبرید

از دیگر مزایای استفاده از اینترنت می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • با استفاده از اینترنت میتوانید ارتباط سریع تری را تجربه کنید .
 • دسترسی شما به منابع و بانک اطلاعاتی نامحدودی خواهید داشت .
 • آموزش راحت تر و در طول تمام شبانه روز بدون تعطیلی .
 • دسترسی بیشمار به شبکه ها و منابع بسیار برای تفریح و سرگرمی .
 • استفاده شخصی و بیزینسی گسترده با استفاده از شبکه ها و صفحات اجتماعی متعدد .
 • دسترسی همه روزه، هر ساعت از خدمات بانکداری الکترونیکی، خرید های آنلاین و غیره …

آموزش اینترنت در شاهین شهر:

مجتمع فنی تهران شاهین شهر اصفهان با برگزاری دوره‌های متعدد آموزش نرم افزارهای فنی و مهندسی در اصفهان و شاهین شهر، در فضایی کاملا آموزشی وخاص برای همراهانی که خواهان تجربه و کسب دانش علمی و عملی هستند، تا کنون موفق به کسب جوایز گوناکون و پرورش افرادی تحصیل کرده و متخصص در این زمینه های متعدد فنی مهندسی شده است و بهترین انتخاب برای شمایی که می خواهید به موفقیت دست یابید. زیرا شما شایسته بهترین ها هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*