حسابداری
آموزش حسابداری در شاهین شهر
مهر 21, 1397
آشنایی با طراحی سایت
آشنایی با طراحی سایت
مهر 22, 1397
حسابداری

حسابداری

آموزش حسابداری شاهین شهر

آموزش حسابداری شاهین شهر تقدیم می کند: حسابداری چیست؟ یکی از قدیمی‌ترین حرفه‌ها در تاریخ و یکی از رو به رشد و نوآورانه‌ترین صنایع قرن 21 است. باور نمی‌کنید؟ پس با ما همراه باشید. در مورد بخش تاریخی، حسابداری می‌توان گفت که، قدیمی‌ترین اسناد شناخته و کشف شده توسط باستان‌شناسان از بین النهرین، پرونده‌های تجاری و اسناد بازرگانی بوده است، و این نشان می‌دهد که حرفه و شغل حسابداری از چه قدمت تاریخی زیادی برخوردار است. و اکنون در مورد صنعت و نوآوری امروزی می‌توان گفت که تقاضای بازار برای حسابداری و حسابداران خبره، امروزه بسیار بالا است، داشتن دانش‌ صحیح و کاربردی در این رشته به علاقه‌مندان این شغل کمک می‌کند که براحتی برای خود شغل مناسب پیدا و حتی ایجاد نمایند و همچنین در این مسیر خواهند توانست در رده پردرآمدترین افراد قرار بگیرند.

آیا می‌دانید یک حسابدار یا حسابداری چگونه کار می‌کند؟

در ساده‌ترین حالت، حسابداری یک راه برای برقراری سلامت مالی یک کسب و کار یا یک سازمان یا حتی یک شخص خواهد بود. این یک روش و سیستم برای ارزیابی دارایی‌ها، بدهی‌ها و جریان‌های نقدی است که حتی ممکن است سرنوشت یک نهاد را برای همه سرمایه گذاران فعلی و آینده مشخص کند. حسابداری یک نیروی حیاتی برای یک کسب و کار است و تمام اطلاعات انواع کسب و کار، به یک سیستم حسابداری مطمعن وابسته است که برای ادامه دوام یک سازمان، شرکت و حتی دولت‌ها بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

با نرم افزارهای حسابداری آشنایی دارید؟

از نرم افزارهای حسابداری که هم اکنون در کشور بیشترین مورد کاربردی را دارد می‌توان به نرم افزار پارسیان و نرم افزار هلو اشاره کرد. مجتمع فنی تهران واحد شاهین شهر افتخار دارد با برگزاری دوره‌های حسابداری و آموزش نرم‌افزار پارسیان و نرم‎افزار هلو، موفق به آموزش حسابداران با دانش و آموزش دیده و در پایان هر دوره با ارایه مدرک بین‎المللی به دانشجویان، در حوزه حسابداری شده است.

از لایه‌های مختلف حسابداری اطلاع دارید؟

  • حسابداری – در یک شرکت یا کسب و کار، دارای بسیاری از لایه‌ها و بخش‌های مختلف است. شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، هر کدام دارای بخش‌ها و لایه‌های مختلفی از حسابداری هستند و حتی ممکن است هر یک از این لایه‌ها نیز دارای بخش خصوصی مختص به خود باشند که متشکل از بسیاری از حسابداران است، که در نهایت تمامی این لایه‌ها به یکدیگر در یک سیستم جامع حسابداری ادغام می‌شوند تا اهداف سازمان را هرچه بهتر پیش ببرند. از لایه‎ها و بخش‌های مختلف حسابداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • مالیات – بسیار واضح و آشکار است که هر کسب و کاری مجبور خواهد بود، مالیات پرداخت کند، و همچنین هر کسب و کار می‌خواهد به اندازه درآمد و سود خود، مالیاتی و ضرر کمتر و در عوض سود بیشتری حاصل کند. بنابراین یک حسابدار خوب و حرفه‎ای می‎تواند این کار را بخوبی انجام دهد.
  • حقوق و دستمزد – شرکت‌ها باید کارکنان را همواره حمایت مالی کنن، اما مهمتر از همه، آنها مجبور هستند مالیات حقوق و دستمزد، امنیت اجتماعی، بازنشستگی، کارمندان را پرداخت کنند. یک حسابدار توانا و بادانش خواهد توانست با دانش صحیح و اطلاع از تمامی سود و زیان و بازدهی شرکت چه در زمان حال و با آینده‌نگری در زمان آینده، حقوق و دستمزد تمام کارمندان یک سازمان را با توجه به شرایط سازمانی و شرکت، به دقت حسابرسی و بموقع پرداخت کند.
  • حساب‌های قابل پرداخت و بدهی‌ها – هر شرکت یا سازمانی دارای شرکای تجاری مختلفی هستند که باید به هر کدام از آنها در زمان مشخصی صورتحساب‌هایی پرداخت شوند، صورتحساب‌هایی که باید به پیمانکاران، فروشندگان، تامین کنندگان و غیره، همچنین پرداخت‌هایی که باید به مشتریان، واحدهای خدماتی و غیره صورت گیرد، باید حسابرسی و پردازش شوند. اگر پرداخت‌ها وارد نشود، کسی باید به مجموعه هشدارهای لازم را دهد تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود تا از ضرر کردن و ایجاد هزینه‌های زیاد سازمان جلوگیری شود.
  • حسابداری – در حسابداری، درآمد شرکت در یک ستون، و جریان خروج و پرداختی در یک ستون دیگر قرار می‌گیرد، در این بخش از حسابداری، این اطمینان را به شرکت یا سازمان را می‌دهد که هر معامله و قراردادی اعم از قرارداد بزرگ یا کوچک، در نهایت ضبط شده و تمامی سود و میزان هزینه‌های آن به دقت و صحت، کاملا ثبت و مورد حسابرسی دقیق قرار خواهد گرفت.

آیا با حسابداری مالی و حسابداری مدیریت، آشنایی دارید؟ پس این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

حسابداری یک رشته پیچیده و یک مسیر شغلی بسیار متنوع و هیجان انگیز برای شما خواهد بود. در حوزه حسابداری، بسیاری از انواع شغل و فرصت‌های شغلی فراوانی وجود دارد و هر روز در حال رشد بیشتر است. برای یک حسابدار یا فرد متقاضی برای فراگیری رشته حسابداری، ریاضیات زیادی در حسابداری وجود دارد که ممکن است مقداری چالش برانگیز باشد، اما مهمتر از همه، برای اینکه یک حسابدار موفق شوید، شما نیاز به انگیزه، عزم و اراده خواهید داشت، و برای کسانی که به اندازه کافی شجاع، هوشمند باشند، و حتی با یادگیری یک یا چند زبان خارجی مانند زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و غیره، حسابداری می‌تواند یک شغل بسیار عالی و پر درآمد برای آنها باشد چه در کشور خود و چه در کشورهای دیگر باشد.

حسابداری مالی

حسابداری شامل ضبط معاملات مالی به همراه ذخیره سازی، مرتب سازی، بازیابی، خلاصه سازی و ارائه اطلاعات در گزارش‌ها و تحلیل‌های مختلف است. حسابداری متشکل از افرادی است که دارای آموزش رسمی برای انجام این وظایف هستند. یکی از بخش‌های حسابداری تمرکز بر ارائه اطلاعات در قالب صورت‌های مالی عمومی (ترازنامه، بیانیه سود، و غیره) به افراد خارج از شرکت است. این گزارش های خارجی باید مطابق با اصول کلی پذیرفته شده حسابداری که اغلب به عنوان GAAP یا GAAP US  شناخته می‌شوند، آماده شوند. این بخش حسابداری به حسابداری مالی اشاره دارد.

حسابداری مدیریت

حسابداری همچنین شامل ارائه یک مدیریت شرکت با اطلاعاتی است که نیاز دارد تا کسب و کار را سالم نگه دارد. این تحلیل‌ها و گزارش‌ها در خارج از شرکت توزیع نمی‌شوند. برخی از اطلاعات از معاملات ثبت شده منشا می‌گیرند، اما بعضی از اطلاعات برآورده شده و پیش بینی‌ها براساس فرض‌های مختلف صورت می‌گیرد. سه نمونه از تجزیه و تحلیل‌های داخلی و گزارش‌ها، بودجه، استانداردهای کنترل عملیات و برآورد قیمت فروش برای نقل مکان کارهای جدید است. این منطقه حسابداری به حسابداری مدیریت شناخته می‌شود.

لیست دوره های حسابداری در شاهین شهر :

  1. حسابداری مقدماتی ( تعداد ساعت آموزشی: 35 ساعت)
  2. حسابداری پیشرفته ( تعداد ساعت آموزشی: 40 ساعت)
  3. حسابداری مالی خدماتی ( تعداد ساعت آموزشی: 20 ساعت)
  4. حسابداری صنعتی ( تعداد ساعت آموزشی: 20 ساعت)
  5. آموزش نرم افزارهای حسابداری هلو و پارسیان (برای هر کدام تعداد ساعت آموزشی: 25 ساعت)

مجتمع فنی تهران واحد شاهین‌شهر با برگزاری دوره‌های موفق آموزش حسابداری ، که همانطور که در بالا گفته شد شامل دوره های آموزش حسابداری مقدماتی در شاهین شهر ، آموزش حسابداری پیشرفته در شاهین شهر ، و همچنین آموزش حسابداری خدماتی مالی در شاهین شهر ، و  آموزش حسابداری صنعتی در شاهین شهر و آموزش نرم افزار هلو در شاهین شهر و همچنین آموزش نرم افزار پارسیان در شاهین شهر موفق به تربیت حسابداران موفق متعددی شده است، و شما نیز می‌توانید با ثبت‌نام دوره‌های حسابداری , و همچنین با آموزش حسابداری در شاهین شهر قدم در راه موفقیت در این حوزه کاری شوید. چون شما شایسته بهترین‌ها هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*