MAYA
آشنایی با نرم افزار MAYA
آبان 12, 1397
SolidWorks
آشنایی با نرم افزار SolidWorks
آبان 15, 1397
MAYA

MAYA

MAYA

MAYA

آیا با نرم افزار مایا و ویژگی های منحصربفرد آن آشنایی کامل دارید؟

دوست دارید بدانید که جلوه های ویژه بینظیر و کاراکترها و شخصیت های انیمیشنی سینمایی چگونه بوجود می آیند؟

Maya نرم‌افزار

نرم‌افزار مایا یک برنامه گرافیکی کامپیوتری قدرتمند 3D است که در ویندوز،  macOS و لینوکس اجرا می‌شود، که در اصل توسط  Alias Systems Corporation توسعه یافت و در حال حاضر متعلق به کمپانی Autodesk است، از این نرم افزار برای استفاده از برنامه‌های کاربردی سه بعدی تعاملی، از جمله بازی‌های ویدئویی، فیلم‌های انیمیشن، سریال تلویزیونی یا جلوه‌های ویژه بصری استفاده می‌شود. نرم‌افزار MAYA یک نرم‌افزار بسیار قدرتمند برای ساخت جلوه‌های ویژه است که بسیاری از طراحان گرافیک حرفه‌ای دنیا در حال حاظر از آن استفاده می‌کنند. مایا یک نرم افزار انیمیشن کامپیوتری سه بعدی ، مدل سازی، شبیه سازی است که برای ساخت انیمیشن، محیط، گرافیک حرکت، واقعیت مجازی و ایجاد شخصیت استفاده می شود. از مایا به طور گسترده ای در تولید فیلم های سینمایی، سریال ها، انیمیشن و گیم های بسیار متعددی استفاده شد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره کرده ایم:

معرفی تعدادی از فیلم های سینمایی تولید شده با کمک نرم افزار مایا:

 • Transformers: The Last Knight (2017)
 • Jurassic World: Fallen Kingdom (2018)
 • Ant-Man and the Wasp (2018)
 • Avengers: Infinity War (2018)
 • Black Panther (2018)

معرفی تعدادی از فیلم های تلویزیونی و انیمیشن که با استفاده از نرم افزار مایا تولید شده اند:

 • Angry Birds Blues (2017)
 • Kung Fu Panda: The Paws of Destiny (2018–present)
 • The Boss Baby: Back in Business (2018–present)
 • Spy Kids: Mission Critical (2018–present)
 • Mega Man: Fully Charged (2018–present)

معرفی تعدادی از گیم و بازی های تولید شده توسط نرم افزار MAYA:

 • Grand Theft Auto V (2013)
 • Fallout 4 (2015)
 • Resident Evil 7 (2017)
 • Monster Hunter: World (2018)
 • Team Sonic Racing (2018)

بررسی اجمالی نرم افزار MAYA

Autodesk MAYA یک کمپانی و صنعت پیشرو در طراحی برنامه های3D انیمیشن توسعه یافته توسط Autodesk است که حرفه ای های صنعت ویدئو را قادر می سازد که با فیلم های متحرک، برنامه های تلویزیونی، جلوه های بصری و بازی های ویدئویی برای ایجاد انیمیشن بسیار حرفه ای سه بعدی سینمایی حرفه ای را خلق کنند. از زمان انتشار اولیه این نرم افزار، مایا در صنعت فیلم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است تا گرافیک های منحصربفردی را برای فیلم های برنده جایزه اسکار مانند Rango و Hugo ایجاد کند. مایا نیز در صنعت بازی های ویدئویی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد تا جلوه های بصری برای بازی هایی مانند Call of Duty و Halo ایجاد کند. مایا در صنعت فیلم و تلویزیون، استاندارد عمقی برای جلوه های بصری 3D، گرافیک کامپیوتری و انیمیشن، شخصیت و کاراکتر سازی و خلق جلوه های حیرت انگیز ویژه را ایجاد کرده است.

مزایای استفاده از مایا چیست؟

افرادی که در حال کار بصورت حرفه ای در انیمیشن های سه بعدی، مدل سازی شخصیت، جلوه های بصری و سایر زمینه های انیمیشن هستند، مزایای بسیاری از استفاده از مایا را کشف خواهند کرد. مونتاژ صحنه و گردش کارهای مدل سازی سریع ساخته شده در مایا نه تنها به حداکثر رساندن بهره وری کمک می کند، بلکه به بهبود تجربه طراحی خود کمک می کند و خلاقیت را در نوک انگشتان خود بیشتر کرده و کارایی را افزایش می دهد. وظایف انیمیشن پیچیده که تقریبا غیرممکن است با استفاده از دست ساخته شوند، به راحتی با استفاده از ابزارهای قدرتمند مایا ایجاد می شود. لذا یادگیری مهارت های اساسی این نرم افزار بسیار مهم است، مجتمع فنی تهران واحد شاهین شهر با برگزاری دوره آموزش مایا در اصفهان، تا کنون موفق به پرورش دانش پژوهان تحصیلکرده و کارآزموده شده است.

مجتمع فنی تهران شاهین شهر اصفهان با برگزاری دوره‌های متعدد آموزش نرم افزارهای فنی مهندسی در اصفهان و آموزش طراحی در شاهین شهر، آموزش زبان در شاهین شهر، آموزش مایا در شاهین شهر در فضایی کاملا آموزشی وخاص برای همراهانی که خواهان تجربه و کسب دانش علمی و عملی هستند، تا کنون موفق به کسب جوایز گوناکون و پرورش افرادی تحصیل کرده و متخصص در این زمینه های متعدد فنی مهندسی شده است و بهترین انتخاب برای شمایی که می خواهید به موفقیت دست یابید. زیرا شما شایسته بهترین ها هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*