آموزش مهندسی ایمنی شاهین شهر
آموزش مهندسی ایمنی
آذر 27, 1397
آموزش-کامپیوتر-در-شاهین-شهر
آموزش اینترنت
دی 4, 1397
آموزش مهندسی ایمنی شاهین شهر

آموزش مهندسی ایمنی شاهین شهر

 

آموزش مهندسی ایمنی شاهین شهر ، مجتمع فنی تهران شاهین شهر برگزار می کند:

آیا می دانید رشته مهندسی ایمنی چیست؟ دوست دارید بدانید کاربردهای مهندسی ایمنی چیست؟ پس در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مهندسی ایمنی چیست؟

مهندسی ایمنی یک رشته از متعدد رشته های فنی مهندسی است که اطمینان می دهد که سیستم های مهندسی سطح قابل قبولی از ایمنی را ارائه می دهند. این به شدت به مهندسی صنایع، مهندسی سیستم و مهندسی ایمنی سیستم که از زیر مجموعه های آن است مربوط است. مهندسی ایمنی در اصل تکنیک های و رفتارهای ویژه مهندسی شده ای می باشد که در راستای ایمن سازی بخش های گوناگون شغلی و کاری در مقابله و مواجهه با گونه های متعدد ریسک کاری عمل می کند.

تکنیک های تجزیه و تحلیل خطر برای ایمنی سیستم:

تکنیک های تجزیه و تحلیل خطر برای ایمنی سیستم را می توان به دو دسته تقسیم کرد: روش های تجزیه و تحلیل کیفی و روش های تجزیه و تحلیل کمی. هر دو تکنیک رویکرد هدف از پیدا کردن وابستگی های علمی بین یک خطر در سطح سیستم و شکست از اجزای فردی را ارایه می دهند. رویکردهای کیفی متمرکز بر سوال «چه چیزی باید اشتباه برطرف شود، به طوری که یک خطر سیستم ممکن است رخ دهد؟»، در حالی که روش های کمی در ارائه تخمین ها در مورد احتمال ها، نرخ ها و یا شدت عواقب مورد هدف قرار می گیرند.

ریسک در مقابل هزینه و پیچیدگی:

پیچیدگی سیستم های فنی مانند ارتقاء طراحی و مواد، بازرسی های برنامه ریزی شده، طرح پشتیبان گیری، که باعث کاهش خطر و افزایش هزینه می شود. این خطر می تواند به ALARA تا حد قابل ملاحظه ای قابل دستیابی یا ALAPA به عنوان حد پایین به طور قابل دستیابی کاهش یابد، مطرح می شود. به طور سنتی، تکنیک های تجزیه و تحلیل ایمنی صرفا بر مهارت و تخصص مهندس ایمنی تکیه می کنند. در دهه گذشته، رویکردهای مبتنی بر مدل، بسیار پیشرفت کرده و مطرح شده است و بر خلاف روش های سنتی، تکنیک های مبتنی بر مدل سعی می کنند روابط بین علل و پیامدها را از نوع خاصی از سیستم ایجاد کنند.

روش های سنتی برای تجزیه و تحلیل ایمنی:

دو روش از شایع ترین تکنیک های مدل سازی خطا عبارتند از حالت شکست و تجزیه تحلیل اثرات، تجزیه و تحلیل درخت گسل. این تکنیک های مدلسازی خطا تنها برای راه یافتن مشکلات و ایجاد برنامه هایی برای مقابله با شکست است را ارائه می دهند، همانند ارزیابی احتمال احتمالی. یکی از اولین مطالعات کامل با استفاده از این تکنیک در یک کارخانه هسته ای تجاری، مطالعه  WASH-1400 بود که همچنین به عنوان تحقیق ایمنی راکتور یا گزارش راسموسن شناخته می شد. شکست برای قطعات سخت افزاری استفاده نمی شود زیرا دما و سن و تغییرات تولید بر یک مقاومت مقاوم هستند و همچنین آنها بر روی نرم افزار تاثیر نمی گذارد. حالت های شکست با اثرات یکسان می تواند ترکیب و خلاصه در اثر خلاصه حالت شکست را ارائه دهند، هنگامی که با تجزیه و تحلیل بحرانی ترکیب شده است، FMEA به عنوان حالت شکست، اثرات و تجزیه و تحلیل بحرانی  FMECA نامیده می شود، تلفظ شده است.

مدرک ایمنی صنعتی شاهین شهر

به طور معمول، دستورالعمل های ایمنی مجموعه ای از مراحل، اسناد ارائه شده و معیار خروج را به برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل و طراحی، پیاده سازی، تأیید و اعتبار، مدیریت پیکربندی و فعالیت های اطمینان کیفیت برای توسعه یک سیستم ایمنی بحرانی متمرکز می کند. علاوه بر این، آنها معمولا انتظارات مربوط به ایجاد و استفاده از قابلیت ردیابی در پروژه را تشکیل می دهند. به عنوان مثال، بسته به سطح بحرانی مورد نیاز، دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده DO-178B / C نیاز به ردیابی از الزامات طراحی و از الزامات به کد منبع و کد اجرایی برای اجزای نرم افزار یک سیستم است. به همین ترتیب، اطلاعات ردیابی با کیفیت بالا می تواند فرایند صدور گواهینامه ایمنی صنعتی را ساده کرده و به ایجاد اعتماد در بلوغ فرایند توسعه کاربردی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*