CATIA
آموزش نرم افزار CATIA
آذر 3, 1397
php
آموزش php
آذر 6, 1397
آموزش catia شاهین شهر

آموزش catia شاهین شهر

آموزش CATIA در شاهین شهر، مجتمع فنی تهران شاهین شهر برگزار می کند

آموزش نرم افزار CATIA

CATIA چیست؟

CATIA یک نرم افزار تعاملی سه بعدی کامپیوتری است که از مجموعه نرم افزاری چند پلتفرمی برای طراحی کامپیوتری (CAD)، تولید کامپیوتری (CAM)، مهندسی کامپیوتر (PLM) و CAE , 3D می باشد. آموزش CATIA که برای نرم افزار سه بعدی Interactive Computer Aided استفاده می شود، نرم افزاری قدرتمند و بسیار کاربردی در طراحی صنعتی و بصورت گسترده با استفاده از نرم افزار CAD (طراحی کامپیوتری) از نوع خود در جهان است. نرم افزار  CATIA متعلق به / Dassault Systems   Franceاست و تا سال 2010، در سراسر جهان توسط IBM عرضه شد.

چه کسانی از CATIA استفاده می کنند؟

به اطراف نگاه کنید هر چیزی که می بینید باید طراحی شود تا بتوان آن را تولید کرد، از قلم روی میز، میز و صندلی که بر روی آن نشسته اید، لوازم خانگی، ماشین شما، و غیره… این فهرست تقریبا بی پایان است. امروزه تقریبا تمام محصولات بر روی کامپیوتر طراحی شده اند. کامپیوترها حتی بر روی رایانه ها طراحی شده اند. طراحی CATIA نقش مهمی در روند طراحی دارد. معماران اکنون از نرم افزار CATIA استفاده می کنند. از نمونه طرح های بسیار مطرح می توان به موزه گوگنهایم در اسپانیا، که یک شاهکار معماری محسوب می شود، با استفاده از CATIA طراحی شده است، اشاره کرد.

کاربردهای CATIA

 • آموزش CATIA در صنایع خودرو سازی و هوافضا برای طراحی محصولات و ابزار خودرو و هوا استفاده می شود. هزاران شرکت در سراسر جهان با استفاده از CATIA وجود دارد. برای هر شرکتی که از CATIA برای طراحی محصول استفاده می کند، صدها تن از تامین کنندگان به شرکت هایی که از CATIA استفاده می کنند نیز وجود دارد.
 • CATIA در انواع صنایع در سراسر جهان یافت می شود. برخی از این صنایع عبارتند از: هوا فضا، لوازم خانگی، معماری، خودرو، ساخت و ساز، کالاهای مصرفی، الکترونیک، پزشکی، مبلمان، ماشین آلات، قالب و مرگ، و کشتی سازی.
 • CATIA نقش مهمی در طراحی شاتل فضایی ناسا ایفا کرده است. ارتش – کار با صنعت خصوصی – از CATIA برای طراحی هواپیماهای جنگنده “جت جنگنده”، هواپیماهای بدون سرنشین، هلیکوپتر، تانک و انواع مختلف سلاح استفاده می کند.

محدوده برنامه کتیا:

CATIA به طور معمول به عنوان یک مجموعه نرم افزاری مدیریت Lifecycle محصول سه بعدی شناخته می شود، CATIA از مراحل مختلف توسعه محصول (CAx) پشتیبانی می کند، از جمله مفهوم سازی، طراحی (CAD)، مهندسی (CAE) و تولید (CAM).

مهندسی مکانیک

CATIA امکان ایجاد قطعات 3D، از طرحهای 2D، ورق فلز، کامپوزیت، قطعات قالب، جعلی یا ابزارهای سازشی را تا تعریف مجموعه های مکانیکی فراهم می کند. این نرم افزار فناوری های پیشرفته برای پوشش های مکانیکی و BIW را فراهم می کند. این ابزار برای تکمیل تعریف محصول، از جمله تحمل عملکردی و تعریف سینماتیک فراهم می کند. CATIA طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی برای طراحی ابزار را برای ابزارهای عمومی و قالب و قالب می دهد. در مورد مهندسی هوافضایی یک ماژول اضافی به نام طراحی هوا و فضای داخلی ورق فلز، کاربر را قادر می سازد توانایی طراحی ورق فلز تولیدی و طراحی سطح تولید را ترکیب کند.

طرح و طراحی

آموزش CATIA یک راه حل برای طراحی، طراحی ظاهر، روکش کاری و تجسم برای ایجاد، اصلاح و تصدیق اشکال نوآورانه پیچیده از طراحی صنعتی تا پوشش کلاس-A با تکنولوژی های پوشش ICEM ارائه می دهد. CATIA از مراحل مختلف طراحی محصول پشتیبانی می کند.

مهندسی سیستم ها

 CATIA سیستم های مهندسی باز و انعطاف پذیر را ارائه می دهد که به طور کامل مدل سازی، شبیه سازی، تأیید و پشتیبانی فرایند کسب و کار مورد نیاز برای تولید محصولات پیچیده “فیزیکی سایبر” را به طور کامل ادغام می کند. این سازمان را قادر می سازد تا درخواست های مربوط به تغییرات را ارزیابی کند یا محصولات جدید یا سیستم های مختلف را با استفاده از رویکرد مهندسی سیستم مبتنی بر عملکرد یکپارچه، توسعه دهند. این راه حل، نیازهای کاربران مبتنی بر سیستم های مهندسی مدل (MBSE) را براساس محصولات و سیستم های هوشمند امروزه شامل موارد زیر می سازد: الزامات مهندسی، مدل سازی معماری سیستم، مدل سازی و شبیه سازی رفتار سیستم، مدیریت پیکربندی و ردیابی چرخه حیات، توسعه سیستم های جاسازی شده خودرو AUTOSAR Builder) و توسعه سیستم های اتوماسیون صنعتی (ControlBuild).

CATIA با استفاده از زبان Open Modelica در هر دو مدل سازي رفتار پویا CATIA و Dymola، به سرعت و به آسانی مدل رفتار و مدل های پیچیده ای را ارائه می دهد که رشته مهندسی چندگانه را شبیه سازی می کند. CATIA و Dymola از طریق در دسترس بودن تعدادی از کتابخانه های Modelica خاص صنعت و دامنه توسعه یافته است که کاربر را قادر به مدل سازی و شبیه سازی طیف گسترده ای از سیستم های پیچیده – اعم از دینامیک خودرو خودرو تا پویایی هواپیما پرواز.

سیستم های برق

CATIA راه حلی برای طراحی و ساخت سیستم های الکتریکی است که فرایند کامل را از طراحی مفهومی تا تولید فراهم می کند. توانایی ها عبارتند از ضبط احتمالی، تعریف الگویی الکتریکی، مسیریابی تعاملی سه بعدی از هر دو سیم سیم و راه حل های صنعتی کابل از طریق تولید اسناد تولید دقیق از جمله تخته فرم.

سیستم های مایع

CATIA یک راه حل برای تسهیل طراحی و ساخت سیستم های مسیریابی از جمله لوله، لوله کشی، گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) را ارائه می دهد. توانایی ها عبارتند از ضبط مورد نیاز، نمودارهای 2D برای تعریف سیستم های هیدرولیک، پنوماتیک و سیستم های تهویه مطبوع، و همچنین.Diagram Pipe & Instrumentation (P & ID) قابلیت های قدرتمندی فراهم شده است که این نمودارهای دو بعدی را قادر می سازد تا مسیریابی تعاملی سه بعدی و قرار دادن اجزای سیستم را در قالب مدل دیجیتالی کامل محصول یا فرایند تولید کند تا از طریق تولید اطلاعات، از جمله گزارش ها و لوله گذاری نقشه های ایزومتریک.

سرفصل  CATIA Iطراحی مکانیک به کمک  CATIA I

 • آشنايی با تکنولوژی CIM
 • ترسیم Sketchهای دوبعدی
 • مدلسازی سه بعدی قطعات صلب
 • تهيه نقشه دوبعدی از قطعات
 • آزمون عملی

مهارت های اکتسابی

الف – مدلسازی سه­ بعدی قطعات صنعتی به روش  Solid Modeling
ب – تهیه نقشه ­های دوبعدی قطعات صنعتی

سرفصل  CATIA II طراحی مکانیک به کمک CATIA II        

 • آشنايی با اصول طراحی سطح
 • ایجاد مدل های سه ­بعدی سطح و سیم
 • مونتاژ مجموعه­ ها
 • تهیه نقشه از مدل­های مونتاژی
 • آزمون عملی

مهارت های اکتسابی

الف – مدلسازی سه­ بعدی قطعات صنعتی به روش Surface Modeling 
ب – مونتاژ قطعات و ایجاد مدل­های  Assembly

سرفصل  CATIA III مهندسی معکوس به کمک  CATIA III

 • آشنايی با اصول طراحی مدل­های فرم آزاد
 • ایجاد مدل­های سطح و سیم فرم آزاد
 • ساخت مدل­ و مهندسی معکوس بر اساس ابرنقاط
 • ورقکاری

مهارت های اکتسابی

الف – مدلسازی سه­بعدی قطعات صنعتی به روش Free Form Modeling 
ب – مهندسی معکوس قطعات به روش ابرنقطه 
ج- ورقکاری Sheet Metal 
د- قالب سازی  Mold Tooling Design

سرفصل  CATIA V طراحی ، شبیه سازی و محاسبات مهندسی به کمک CATIA V

 • مفاهیم اولیه
 • پارامترها، جداول طراحی، قاعده ­نویسی و قانون نویسی در CATIA
 • تحلیل مهندسی
 • مش­بندی پیشرفته
 • بهینه ­سازی طراحی و طراحی آزمایش
 • طراحی آرگونومی
 • خصوصی­ سازی CATIA
 • مباحث تکمیلی

مهارت های اکتسابی

الف – استفاده از قابلیت­های توسعه ­یافته پارامتریک (فرمول­نویسی ، جداول طراحی ، …)
ب – آشنایی با قابلیت­های CATIA در زمینه محاسبات مهندسی خطی و غیرخطی (تحلیل تنش ، تحلیل ارتعاش ، تحلیل کمانش ، …)
ج- آشنایی با قابلیت­های CATIA در زمینه شبیه ­سازی دیجیتالی سیستم­ها (مکانیزم­ها ، فرایندهای مونتاژ ، …)
د- آشنایی با قابلیت­های CATIA در زمینه اختصاصی ­سازی و برنامه­ نویسی

آموزش CATIA در شاهین شهر

مجتمع فنی تهران شاهین شهر با برگزاری دوره‌های متعدد آموزش نرم افزارهای فنی مهندسی در اصفهان و آموزش طراحی در شاهین شهر، و همچنین آموزش زبان در شاهین شهر، و دوره های آموزش ICDL در شاهین شهر، برگزاری آموزش کتیا در شاهین شهر، و دوره کاربردی آموزش شبکه در شاهین شهر و آموزش CCNA در شاهین شهر و دوره آموزش برنامه نویسی در شاهین شهر و همچنین آموزش #C در شاهین شهر در فضایی کاملا آموزشی وخاص برای همراهانی که خواهان تجربه و کسب دانش علمی و عملی هستند، تا کنون موفق به کسب جوایز گوناکون و پرورش افرادی تحصیل کرده و متخصص در این زمینه های متعدد فنی مهندسی شده است و بهترین انتخاب برای شمایی که می خواهید به موفقیت دست یابید. زیرا شما شایسته بهترین ها هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*